Explore all of ul.com

Sektörler

Oyuncaklar

YENİ OYUNCAK GÜVENLİK STANDARDI İÇİN NABL AKREDİTASYONU ALAN İLK LABORATUVAR UL OLDU

UL, Oyuncak Üreticilerinin Hindistan Pazarına Girmek için IS 9873 Oyuncak Güvenlik Şartlarını Karşılamasına Yardım Ediyor

 

GURGAON, Hindistan, 18 Eylül 2017: Global bir güvenlik bilimi kuruluşu olan UL (Underwriters Laboratories), UL’nin Gurgaon Laboratuvarının, Deney ve Kalibrasyon Laboratuvarları Ulusal Kalibrasyon Kurulu (NABL) tarafından yeni IS 9873 standartları uyarınca deney yapmak üzere akredite edilen ilk laboratuvarı olduğunu duyurdu. IS 9873 bölüm 1, 2 ve 3 için hâlihazırda akreditasyon almış olan UL Gurgaon Laboratuvarı, 2017 değişikliklerini karşılamak üzere uyum kapsamını revize etti ve bölüm 5, 6 ve 9’u da kapasitelerine ekledi.

Bunun ardından, Hindistan’ın oyuncak güvenlik şartlarının güçlendirilmesine ilişkin olarak Sanayi ve Ticaret Bakanlığına bağlı Hindistan Dış Ticaret Genel Başkanlığı tarafından önemli bir duyuru yapıldı. Bundan böyle üreticilerin ithal edilen tüm oyuncaklar için bir test raporu hazırlayarak yeni IS 9873 standardına uyumlarını kanıtlamaları gerekmektedir. Yeni standarda göre akredite olan ilk test tesisi olarak UL, Hindistan oyuncak pazarına giren oyuncak üreticilerine avantajlı bir başlangıç fırsatı sunuyor.

UL Başkan Yardımcısı ve Asya Bölgesi Tüketici ve Perakende Hizmetleri Genel Müdürü Alvin Fung, “Gündeme sık sık gelen oyuncak geri çağırma olayları, tehlikeli oyuncaklar konusunda tüketici farkındalığını artırmıştır. UL, oyuncak güvenlik testleri ile, oyuncak üreticilerinin genç tüketicileri korumalarına ve pazarda kabul görmelerine yardımcı oluyor.” diyor.

UL Güney Asya Bölgesi Tüketici ve Perakende Hizmetleri Genel Müdürü Sarbajeet Mukherjee, “UL’de uyum konusunu çok ciddiye alıyoruz. Hem bizi hem de müşterilerimizi etkileyecek değişiklikleri bir adım önceden takip etmek için mevzuatlara ilişkin istihbaratlarımızdan yararlanıyoruz.” diyor ve ekliyor: “Bu son akreditasyonla oyuncak üreticileri, ürünlerinin Hindistan’da satışa sunulması için gerekli güvenlik şartlarına uyumunun test edilmesi konusunda bize güvenebilir.”

UL, oyuncak güvenliğini teşvik etmek için 20–22 Eylül tarihleri arasında Kids India 2017’de stant (Stant A26) açacak ve 20 Eylül’de Bombay’da bulunan Bombay Kongre ve Sergi Merkezinde ‘Güvenli Oyuncaklar’ konulu açık oturuma katılacak.

 

UL Gurgaon Laboratuvarı Temel Özellikleri

  • Deneyimli test mühendisleri - Yüksek NABL standartlarını karşılamak için test hizmetleri yürütür
  • Kapsamlı oyuncak güvenliği testi profili - Oyuncakları marka spesifikasyonları ve Uluslararası (ISO 8124), Avrupa (EN 71), Kanada (SOR-2011), Amerika (ASTM F963, CPSIA, REACH) standartları da dâhil olmak üzere yönetmelikler ile standartlara ve son olarak da IS 9873 (yeni Hindistan Standartları) standardına uyum açısından test etmek için kabul gören yöntemleri içerir
  • ABD Tüketici Ürün Güvenliği Kurumu onaylı laboratuvarı - ABD Tüketici Ürünleri Güvenliğini Geliştirme Kanunu (CPSIA) ile uyum açısından üçüncü taraf test gerekliliğini bertaraf eder

Paylaş

UL Müşteri & Perakende Hizmetleri’nden güncellemeler almak için abone olun

Aylık MPH Bülteni tüm sektörlerden üreticiler ve perakendecilere yönelik en son girişimler, gözlemlere ve bilgilere odaklanır.